Minekulaulud
Ave Alavainu
LÄBI MÜÜDUD

 

"Minekulaulud" on Ave Alavainu seni mahukaim luulekogu, hõlmates üksikuid luuletusi varem ilmunud kogudest ja perioodikast ning suure hulga seni ilmumata luuleloomingut. Esmakordselt näevad trükivalgust mitmed Alavainu poeemid ja ballaadid. Kogu väärtustavad luuletaja enese joonistused.

"Minekulaulud" toob kire, armastuse ja emaduse kõrval lugejateni ka luuletaja mure kogu meie riigi ja rahva pärast.
Näib, et rollid ühiskonnas on muutumises: veel kümme aastat tagasi peeti ühiskondlikuks valvekoeraks meediat, tasapisi hakkab see ülesanne libisema luuletajate õlgadele.

Kirjastuse algses tööplaanis oli "Minekulaulude" koostamise aega arvestatud oluliselt suurema varuga, esialgse kava kohaselt oleks raamat pidanud lugejateni jõudma käesoleva aasta augustis, mitte märtsis. Kuna aga luuletaja on otsustanud käesoleva aasta 23. märtsil tähistada enese taandumist avalikest esinemistest, valmis kogu tema soovil oluliselt varem.
Loomulikult pole töö Ave Alavainu luule tundma õppimisega "Minekulaulude" ilmudes otsa saanud - tema loomingulistes laegastes jagub avastamise ja analüüsimise rõõmu veel paljudele, kellele hea kirjandus on südamelähedane.

Ave Alavainu on luuletusi kirjutanud üle neljakümne aasta, olles nõukogude ajal olnud ka nn kitsendatud väljundiga autorite hulgas. Nii ilmus tema kõige esimene luulevalimik suisa põranda all. Esikkogu ilmus alles neljandal katsel ja vale pealkirja all.
Õige pealkiri oleks olnud "Minekulaulud…"

23. märtsil toimub Kirjanike Maja musta laega saalis Ave Alavainu luuleõhtu "Vananeva daami armastuslaulud". Samal õhtul esitleme ka uut luulekogu.

 
Arvustus Rolf Liiv Otseütleja ja müstik
Pilte esitluselt
uudishimulikele.pdf (88 KB)
Ave tööhoos