Ketlin Priilinn
Lugusid koertest

 

Ketlin Priilinn on lastekirjanduse sõpradele tuntud raamatu "Koeralaps Berta seiklused" autorina.
Nüüd näeb trükivalgust tema uus jutukogu, mis taas neljajalgsetele sõpradele on pühendatud.
Ladusa sulega kirja pandud lood muudavad argipäevad värvilisemaks ja pühapäevad veelgi mõnusamaks. Vähemalt kõigi nende jaoks, kellele koerad meeldivad.

Tsitaat raamatu algusest:
"Käesolev lugu räägib minu koertest, kellest nii mõnigi on olnud üsna ebatavalise elusaatusega. Minu shoti terjeritest. Väikesest Sassist, kes ühel päeval pererahva juurest kaotsi läks ja juhuslikult mu ema töö juurde sisse lonkis. Hooletusse jäetud ja rikutud psüühikaga Sotrist, kelle head inimesed tänavalt üles korjasid ja meile pakkusid ning kes oma noorusaastatel inimestele raevukalt kallale kargas ja 11-aastasel minul ninast tüki välja hammustas. Leebest Epifaniast, kes saabus meile poolsurnuks nälginuna ning kes vastas hoolitsusele tohutu tänulikkuse ja ustavusega. Lõbusast ja mänguhimulisest noorest Bertast, kes on täielik süleloom ja üle kõige armastab magada kaisus. Pisikesest Schubertist.
Ja ka naljakast segaverelisest Ruurikust, kes otsustas omapäi hakkama saada.
Samade toredate koerte alusel on valminud ka minu lastejutustus "Koeralaps Berta seiklused".
"Milleks küll ometi kirjutada nii palju oma koertest ja koguni panna kirja nende elulood?", küsivad nüüd kindlasti paljud. Sellele küsimusele võin vastata mitmeti. Ühe põhjusena tegin seda lootuses, et need lood võiks ehk mõnele koerasõbrale või lihtsalt loomaarmastajale huvi pakkuda, ja vahest oleks kellelgi võimalik ka minu vigadest õppida. Peamiselt on see aga omamoodi mälestusraamat parimatest sõpradest, kes mul iial on olnud."

 
uudishimulikele.pdf (114KB)