Kanada eestlane avaldas luulekogumiku
Aime Jõgi
18.02.2006
Sakala

 

22. veebruaril kell 17.30 leiab Viljandi Linnaraamatukogus aset Kanadas elava eestlase Eerik Purje luule valikkogu «Tunglaid ja teri» esitlus.

Ettekandmisele tuleb muusika- ja luulepõimik, kus astuvad üles Inge Nilsson, Reet Post, Jüri Tamtik ja Rasmus Toompere. Mängib ja laulab muusik Tõnis Tulp ning loeb Viljandi Linnaraamatukogu töötaja Reet Lubi. Eerik Purje elust ja loomingust annab ülevaate Ülo Võsar.

Eerik Purje hakkas luuletama umbes kaksteist aastat tagasi ja kogemata. Üks ESTO päevade korraldaja kutsus võõrsil elavaid eestlasi üles oma luuletusi kirjandusõhtu tarvis looma ja saatma. Selle üleskutse järel kirjutanudki Eerik Purje luuletuse, mille puhul ta tundis, et pole väga vigagi.

Kanadas elav eestlane Eerik Purje on ajakirjanik ja koorijuht.

Torontos ilmuvas ajalehes «Eesti Elu» on ta ohtrasti avaldanud teatri-, muusika- ja kirjanduskriitikat. Ta on loonud koori- ja meeleolulaule, juhatanud koore. Muusikalise hariduse on ta omandanud Austraalias Melbourne’i konservatooriumis.

«Kas minu värsikestel on aegumatut väärtust või mitte, seda ei ole mina suuteline otsustama,» ütleb ta ise oma raamatu «Tunglaid ja teri» eessõnas. «Kuid kindlasti on väärtus armastusel, mis neid kirja panema on ajendanud. Kui nende ridade abil kaob kübekenegi sellest võõrastusest, mis on kerkinud kodu- ja väliseestlaste vahele, siis on need oma ülesande täitnud. Soovin väga, et inimesed mõistaksid, miks mõnes olukorras on seda kallist Maarjamaa mulda kaugelt kergem armastada kui ligidalt.»

Tagasi raamatu juurde