Keskraamatukogu auhindab lasteraamatute autoreid
www.kalev.ee

 

2. aprillil, rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, annab Tallinna Keskraamatukogu välja 2007. aastal ilmunud ja keskraamatukogus möödunud aastal enim loetud eesti lasteraamatu autori auhinna.

Kõige populaarsemaks raamatuks Tallinna Keskraamatukogu noorte lugejate hulgas osutus 2007. aastal kirjastuse Kentaur poolt välja antud Ketlin Priilinna raamat „Peaaegu Tuhkatriinu“.

Noorteraamatu peategelane Emilia on muidu päris tavaline 13-aastane tüdruk, ainult et erinevalt paljudest teistest ei ole tal ema. On ainult võõrasema, keda ta ei salli. Koos parima sõbranna Getteriga mõtlevad nad välja plaani, kuidas võõrasema isaga tülli ajada. Loo käigus tuleb Emilial oma tõekspidamised ümber hinnata.

Tallinna Keskraamatukogu tunnustab noorte lugejate hulgas populaarseid eesti autoreid juba neljandat aastat. Traditsiooniliselt rahvusvahelise lasteraamatupäeval väljaantava auhinna on varasematel aastatel pälvinud Andrus Kivirähk raamatu „Limpa ja mereröövlid”, Lea Arme raamatu „Duubeltüdruk” ning Aarne Mägi ja Aare Toikka raamatu “Ruudi” eest.

 
Tagasi raamatu juurde